Our Programs


Martin Bednár: Mydlová opera Luna bar 21. Oct 18 19:00
Každý videl aspoň jednu, väčšina z nás sa aspoň raz na jednu v živote hrala a všetci ich prežívame deň čo deň.

Procházka, Petrušová: STOP SMILING Nová Cvernovka 22. Oct 18 19:00
Sociálny tlak nového príslovia "Postav dom, zasaď strom, zadĺž sa, ploď a roď!" útočí na našu individualitu. STOP SMILING- platforma pre extrémne emócie! Taká je šialená autorská performancia Lýdie Petrušovej a Tomáša Procházku na hranici gýča, trápnosti a prúseru.
Jiří Bartovanec - Entropy A4 - priestor súčasnej kultúry 23. Oct 18 20:00
V tanečnom sóle ide o pristorové hľadanie svojej vlastnej identity. Priestor, ako klietka, v ktorej ide o hru svojich vlastných možností a ich vytrvalosti v izolovanom a predsa plnom ale zahmlenom svete. Ježko v klietke a jeho pokusy o vymanenie sa z nej. Niekedy je to zvuk, niekedy svetlo a inokedy samotná spoveď. Kde sa nachádza fikcia a realita nie je podstatné, ale kedy sa otvorá a zatvára brána našich vlastných ja?


JAMU (Brno) feat. SKANDALOPETRA: U R O B O R O S blackbox ludus 24. Oct 18 19:00
Autorské sólo, ktoré sa vyhýba každodennosti života, čím ju priamo potvrdzuje. Vlastná fantázia prekračuje hranice reality, čím performera uväzňuje v medzipriestore.
Divadlo J.K.Tyla (Plzeň): Patricia Highsmith - Talentovaný pán Ripley A4 - priestor súčasnej kultúry 24. Oct 18 20:00
Strhujúci príbeh talentovaného, ale značne neukotveného madíka Toma, ktorý túži po bahatstve a predovšetkým po uznaní. Na dosiahnutie svojho cieľa je schopný hrať tú najriskantnejšiu hru. Psychologický thriller, v ktorom je Tom Ripley, ako muž, ktorý chcel byť niekým iným, je v súčasnejs poločnosti, ktorá žije paralelné životy, vrcholne aktuálny.

Divadlo Tygr v tísni (Praha): Tomáš Loužný - Synáčci A4 - priestor súčasnej kultúry 25. Oct 18 20:00
Hra inšpirovaná románom Roberta Musila Zmatky chovance Törlesse, autobiografiou Thomasa Bernharda Obrys jednoho života a poviedkami Reinera Maria Rilkeho.

Ich bin solo - Opera falsa e intacta Štúdio 12 26. Oct 18 19:00
Autorská monodráma vychádza z tradície klasickej opery a féerie. Na pôdoryse až rozprávkového príbehu priateľstva delfína a psa pojednáva o téme tolerancie a inakosti. Koncepčné hromadenie kliše, trápnosti, gýču a absurdity vytvára z tejto na pohľad roztomilej spevohry humornú, avšak krutú a sarkastickú výpoveď o medziľudských vzťahoch a sexualite.

JAMU (Brno) feat. SKANDALOPETRA: V samotě Nová budova SND - Modrý salón 26. Oct 18 21:00
Inscenácia v samotě ja autorskou variáciou hry B. M. Koltèsa V samote bavlníkových polí, pričom sa snaží o jej reinterpretáciu. Na pôdoryse snahy o pochopenie vlastnej odcudzenosti sa rozvíjajúceho vzťahu dvoch mužov v intímnej situácií obchodu.

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google